Radiot i Akademisk Radioklubb

  • Søknadsfrist: 29. august 2010, kl. 23:59
  • Stillingstype: Gjengmedlem
Du ser på en gammel stillingsutlysning. Trykk her for å se de nye stillingene.

Akademisk Radioklubb (ARK) er en tilknyttet forening for radio- og elektronikkinteresserte studenter ved Studentersamfundet i Trondhjem. Vi tar opp nye medlemmer, og oppfordrer akkurat deg til å søke! Du behøver ikke noen erfaring med elektronikk og radio fra før, det eneste som kreves er interesse og innsatsvilje, alt annet kan læres.

I ARK får du bli med i en klubb hvor det sosiale og kameratskapet står i sentrum. Det at vi setter det sosiale og det å ha det gøy først, gjør oss til Norges beste radioklubb!

Som medlem i ARK kan du bruke utstyret på vårt rikholdig utstyrte elektronikkverksted. Med radioamatørlisens får du også bruke klubbens radioutstyr til å komme i kontakt med andre radioamatører over hele verden. Du får delta på ARKs kurs og kan lære det du trenger for å få radioamatørlisens og bygge elektronisk utstyr. ARK har ingen bindingstid for sine medlemmer.

For mer info, send epost til styret@la1k.no, ring 73 89 96 63 eller besøk oss på vår hybel på søndre sideloft på Samfundet på en hverdag.

DU MÅ LOGGE INN

Du må være logget inn som søker for å søke på dette vervet:


Om Akademisk Radioklubb

Akademisk Radioklubb (ARK) er en gjeng for radioamatørvirksomhet som ble stiftet allerede tilbake i 1923. Radioklubben har godt radioutstyr for toveiskommunikasjon med hele verden, et rikholdig utstyrt verksted samt abonnement på gode blader og tidsskrifter.

ARK har flere har kunnskapsrike mennesker som står parat enten du har et spørsmål om radio eller elektronikk. Klubben benytter for øvrig kallesignalene LA1K, LA1ARK og LA1UKA.


Facebook Facebook
Twitter Twitter

Hvorfor søke Samfundet?

Over 1000 studenter jobber frivillig for å få Samfundet til å gå rundt. Enten det er lyd, lys, teater, snekring, IT, video, artistbooking, korsang eller musikk som interesserer deg kan du finne et verv for deg.

Hva er gjengmedlem og funksjonær?

Som gjengmedlem forventes du at du legger igjen ca 8-10 timer i uka på samfundet, mens for en funksjonær er tallet ca 20 timer.

Med litt andre ord har du som funksjonær et større ansvarsområde enn gjengmedlemmer vil ha.