Information
Venues
Events
Volunteer

Norsk
Member
Internal
Area Storsalen
Organizer Styret
Styret
Date 18. April
Time 18:00 - 20:00
Ticket Ticket included with entrance
Age limit 18 years

Samfundsmøte: Status verden med Espen Barth Eide

Utenriksminister Espen Barth Eide kommer til Samfundet!

Bak de daglige oppdateringene skjuler det seg større linjer: forskyvninger i global makt, nye former for konflikt og gamle spenninger som får nytt liv. Krigen i Europa, økende rivalisering mellom stormakter og en mer uforutsigbar verdensorden tvinger frem spørsmål vi ikke lenger kan utsette. Hvilke krefter driver utviklingen? Og hvor står vi når det neste vendepunktet kommer?

Samtidig utfordres det vi lenge har tatt for gitt. Hva skjer med NATO dersom USA trekker seg tilbake? Hvilken rolle skal Norge spille i en ny sikkerhetspolitisk virkelighet? Og hva betyr det når konflikter i Midtøsten, spenninger rundt Iran og stormaktspolitikk i Europa veves tettere sammen enn før?

Med utenriksminister Espen Barth Eide inviterer vi til et samfundsmøte der vi går bak overskriftene og inn i dilemmaene. Hvordan navigerer man som liten stat i en verden preget av stormakter? Hva kan og bør Norge gjøre når kriser oppstår? Og hvor går grensen mellom ansvar og maktesløshet i møte med globale konflikter?

På dette samfundsmøtet vil det bli stilt et forslag til intern meningsytring, så husk å ta med det røde medlemskortet: Lenke til dette forslaget er her

Informasjon om arrangementet
Dørene åpner 17:45. Inngang gjennom hovedinngangen. Arrangementet er gratis for medlemmer, og 50 kr for ikke-medlemmer. Billetter kjøpes i døren.

Møtet streames på Samfundets YouTube-kanal. Møtet blir også lastet opp i sin helhet på YouTube-kanalen i etterkant

Sakspapirer finner du her

For bordreservasjoner, send mail til styret-bordreservasjon@samfundet.no.

Presse? Kontakt styret-presse@samfundet.no.

Events at the Student Society can be adapted for visitors with movement and hearing impairment. See here for more information.

Sponsors
Festivals